Hurner.sk

Čo je to elektrofúzne zváranie rúr?

Elektrofúzne zváranie je metóda spájania plastových rúr (najčastejšie HDPE, ale aj iných) za pomoci špeciálny tvaroviek (elektrotvaroviek), ktoré majú v sebe zabudovaný odporový drôt. Za pomoci elektrického prúdu zo zváračky elektrotvaroviek sa odporový drôt rozžhaví a roztaví hmotu tvarovky aj rúry, tá sa pod vzniknutým tlakom premiesi a po vychladnutí vznikne nerozoberateľný spoj. Elektrofúzny zvar je veľmi spoľahlivý a efektívny spoj, ktorý sa využíva pri budovaní potrubí na vedenie plynu, tlakovej aj odpadovej vody a aj iných médií.


Aké typy elektrotvaroviek zvárame?

Pred použitím zváračky na elektrotvarovky je dôležité vedieť aké potrubie budeme zvárať, hlavne dimenziu a typ elektrotvarovky. Tie sa rozdeľujú hlavne podľa toho, či majú alebo nemajú čiarový kód. Elektrotvarovky s čiarovým kódom sa používajú obyčajne na zváranie tlakových potrubí a elektrotvarovky bez čiarového kódu na odpadové a kanalizačné potrubia (alebo nízkotlakové potrubia). 
Aké druhy zváračiek poznáme?

1. Zváračky elektrotvaroviek na odpadové potrubia

Obyčajne zvárajú sanitárne elektrotvarovky bez čiarového kódu
Zvárajú sa tvarovky od výrobcov ako Geberit, Valsir, Aquaterm, Ekoplastik a ďalšie do priemerov 315 mm. Zváranie je jednoduché, ide o automatický proces zvárania spustený stlačením jedného tlačidla. Prístroj monitoruje proces zvárania a informuje obsluhu aj zvukom.

Medzi modely, ktoré zvárajú sanitárne tvarovky nízkotlakových potrubí patrí Hürner HST S 160 a HST S 315.


2. Zváračky elektrotvaroviek na tlakové potrubia

Sú vybavené čítačkou čiarových kódov alebo scannerom, lebo elektrotvarovky na tlakové rozvody sú kódom vybavené
Pri zváraní tlakových rozvodov vody a plynu, sa používajú tvarovky s čiarovým kódom, ktorý v sebe zahŕňa všetky potrebné údaje, podľa ktorých sa zváračka riadi. Dnešné zváračky vám umožňujú pohodlné načítanie čiarového kódu na elektrotvarovke pomocou skenera. Čítajú čiarový kód výrobcov ako napr. Friamat, Georg Fischer, Elofit a iné.

Pri výbere zváračky je potrebné vedieť aké najväčšie priemery rúr budeme zvárať (do 180 mm, 450 mm, 1 200 mm či 1 600 mm). Na základe toho sa potom vyšpecifikuje model, ktorý je vhodný.

Všetky modely sú vybavené možnosťou tlače a pamäťou pre zváracie protokoly. Rozsah pamäte jednotlivých modelov je od 1500 protokolov až po 20 000 protokolov. Prenos dát je cez USB port. Zvárací protokol sa ukladá do zváračky automaticky.

Najvyššie rady zváračiek majú zabudovaný Bluetooth pre pohodlnejší prenos dát. GPS umožňuje lokalizáciu polohy zvaru do zváracieho protokolu pre zakreslenie do máp.

Kto používa zváračky elektrotvaroviek?

Zváračky sú dnes, popri zváračkách na tupo, súčasťou výbavy veľkých firiem, ktoré sa zaoberajú líniovými pokládkami plynu a vody, Rovnako ich využívajú menšie firmy alebo živnostníci, ktorí riešia prípojky vody alebo plynu do rodinných domov, bytových jednotiek alebo administratívnych budov. 


V prípade potreby konzultácie volajte 02/60 10 37 21, navštívte priamo v sídle firmy v Bratislave alebo osloviť ktoréhokoľvek obchodno-technického zástupcu v jednotlivom kraji.Zváračka elektrotvaroviek pre inštalatéra do 180mm

Zváračka elektrotvaroviek s protokolovaním do 180mm, ideálna pre inštalatéra.

Zváračka elektrotvaroviek s protokolovaním do 1200mm

Zváračka elektrotvaroviek s protokolovaním do 1 200mmzvaranie elektrotvaroviek

Zváranie elektotvarovkou

Služby pre vás:
Sledujte nás:
katalog zváračiek HURNER

Kompletný katalog zváračiek HURNER

hurner zvaranie na tupo ant-na-facebooku
Kariéra u nás:

Pridajte sa k nám. Neustále hľadáme obchodníkov a posily do administratívy

Zoznam voľných pozícií
E-mail Facebook Instagram Linked In